Türk Hava Yolları Hostes Üniforma Modelleri

Türk Hava Yolları en yeni uçuş görevlisi üniformasını tanıttı. Türk sanat ve kültürünün bir karışımı ile tasarlanan göz alıcı üniforma. Türk Hava Yolları’nın 85 yıllık yayınını kutlamak için daha şık olan son hostes üniformalarını tanıttı. Bu üniforma, kırmızı ve gri renklerin bir karışımıdır.

Göz alıcı bir izlenim yaratmanın yanı sıra, bu üniforma Türk kültürünün geleneksel tasarım öğelerini de gösterir. Bu üniforma, modada bir kültürel miras biçimi olarak tasarlanmıştır.

Kırmızı ve gri renk seçiminin de kendi nedenleri vardır. Bu iki renk Doğu ve Batı’nın birleşik etkisini ve Türkiye’nin dünya haritası üzerindeki konumunun tanınmasını simgelemektedir. Uçuş görevlisi üniformalarında çizgi motiflerinin bulunması Türkiye’yi sanat ve hat bakımından zengin bir ülke olarak simgeliyor. Bu üniforma, Türkiye’nin bir zamanlar sanat ve kültür açısından zengin bir ülke olarak nasıl bilindiğini göstermektedir.

Bu son üniformanın iki türü vardır. İlk model diz boyu etek veya pantolon ile uzun kollu bir blazer, ikincisi uzun kollu diz boyu bir elbise. Bu model seçildi çünkü artan nezakete ek olarak, bu üniforma da kabul edilebilir

Bu üniformanın görkemli izlenimini tanıtmak için havayolu, çeşitli ikonik yerlerde, yani İstanbul’da fotoğraf çekti. Birçok yer doğrudan profesyonel fotoğrafçı Miles Aldridge tarafından seçildi.