HAKKIMIZDA

Merhaba Modelci arkadaşımız.

1977 yılında kurulan Türkiye’ nin en faal model uçak kulübüne hoş geldiniz. Türkiye’ deki modelciliğe katkıda bulunan kulübümüz ilkleri başarmakla Türk Modelcilik tarihine geçmiştir. Kurulduğu günden beri Türk Modelciliğini canlandırarak yenilikler yapıp öncü olmak isteyen yönetim Kurulumuz ve üyelerimiz canla başla çalışarak güzel şeyler başarmıştır.

-Türkiye’ de ilk defa mesafe modelciliğinin yarışmasını başlatmıştır. THK’ nun bölgesel olarak yaptığı mesafe yarışmalarının kuralları ve yarışma şekli kulübümüzden başlatılmıştır. PM in Pelikanı, THK nın Gökçen ve Ata Modelleri  yapanlar yarışabilir hale getirilmiştir.

-Türkiye’ de ilk defa Pilot yarışmaları adı altında penaut, scale, dış mekan lastik motorlu eğlence modeli yarışmaları yapılmıştır.

-İlk Türkiye P-30 Yarışması kulübümüz tarafından yapılmıştır. THK na sözlü ve yazılı isteklerde bulunularak ilk defa Türkiye P-30 yarışması düzenlenmiştir.

-2 metre planör yarışmaları ilk defa kulübümüz tarafından düzenlenmiş ve PEMUK ligi oluşturulmuştur.

-Türkiye’ de ilk salon yarışmaları kulübümüz tarafından yapılmıştır.

-F1A kategorisinde ilk Türk Genç Milli takımı kulübümüz sporcularından oluşturulmuş ve Polonya da yarışmışlardır.

-F3A-F3B-F3C dallarında ilk defa THK dışında kulübümüz tarafından İstanbul’ da 2 hafta sonu süren yarışma düzenlenmiştir.

-THK  dışında kulübümüz tarafından F3C  Türkiye şampiyonaları çeşitli sponsorlar aracılığıyla düzenlenmiştir.

-THK nun katkılarıyla Model Uçak Rehber öğretmenleri yetiştirilmiştir.

-Milli takıma 30 a yakın sporcu verilmiştir.

-Çeşitli sergiler ve eğitimlerle modelcilik camiasına katkıda bulunulmuştur.

-Türkiye’ de ilk defa Modelcilik konusunda kulüp olarak web sayfası yapılmış ve bunun uzantısında ilk defa tüm modelcilerin haberleşebileceği [email protected] modelcilerin hizmetine açılmıştır.

-Radyo kontrol, serbest ve roket dallarında sayısız yarışmalara katılınmış çeşitli dereceler alınmış, Türkiye’ de ailece yarışan ilk kulüp olma özelliğini taşımaktadır.

-İlk salon radyo kontrol yarışması da kulübümüz tarafından yapılmıştır.

-Miniklere yönelik modelcilik (12 yaş altı) ilk defa kulübümüz tarafından gerçekleştirilmiş ve teşvik için çalışmalar yapılmıştır.

-2013 Yılında yapılan THSF Genel Kuruluna katılan ilk model uçak kulübüdür.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR.